Taksówki w Ostródzie to głównie lokalne firmy. Stąd też, jako że są rozpoznawalne, podobnie jak i kierowcy, taxi w Ostródzie to duża dbałość o klienta i nakierowanie przede wszystkim na miejscowych. Więcej informacji można znaleźć poniżej. Zachęcamy do przeczytania!
Niestety w podanej lokalizacji nie znaleziono żadnych firm.
W Ostródzie – to stan na koniec ubiegłego roku – jeździły 74 taksówki. Jak na miasto takiej wielkości, Ostróda liczy nieco ponad 30 tysięcy mieszkańców, to liczba zdecydowanie wystarczająca, a nawet pokaźna. Według oficjalnych danych współpracowało z firmami taksówkarskimi około 60 miejscowych zakładów, firm i biur. Nie są to jednak zlecenia, które zapewniają życie mlekiem i miodem płynące... Tym większe więc emocje pojawiły się wraz z newsem, że do Ostródy od początku 2025 roku wejdzie Uber, którą to korporację już w wielu miejscach oskarżano o „zabijanie lokalności” (kierowcą może zostać w zasadzie każdy, także obcokrajowiec, gdyż na dobra sprawę nie musi się komunikować z pasażerem – temu cena wyświetla się jeszcze przed kursem). Co więcej, od maja tego roku działa też w Ostródzie Bolt.
A jeśli chodzi o firmy i korporacje taxi z Ostródy, wymienić można: Fast Taxi Ostróda, Red Taxi Ostróda, Express Taxi Ostróda, NOS Taxi Ostróda, Super Taxi Ostróda (to chyba korporacja z Ostródy o największym stażu), Halo Taxi Ostróda, Tania Taxi Ostróda. Licencjonowane taksówki w Ostródzie łatwo rozpoznać po dodatkowym oznaczeniu bocznym, obejmującym nazwę miasta, numer boczny pojazdu oraz herb miasta (efektowna tarcza przedstawiająca jadącego konno św. Jerzego w złotej zbroi godzącego w zielonego smoka, tło jest czerwone). Taksówki w Ostródzie można zamówić na postojach, ale przede wszystkim drogą telefoniczną (z racji wielkości miasta i ograniczonej liczby klientów nie postawiono póki co na aplikacje).
Zamawiając taksówkę w Ostródzie, na pewno można liczyć na uprzejmość i świetną znajomość topografii miasta – w niewielkim mieście taksówkarze są względnie dobrze rozpoznawalni i dbają o reputację. Nie dziwi więc pomoc niepełnosprawnym czy osobom starszym przy wsiadaniu i wysiadaniu, czasem nawet z odprowadzeniem ich pod same drzwi domu/mieszkania.
W ofercie firm taxi z Ostródy, poza wszelkimi przewozami na terenie miasta i poza nie, znajdziemy też wszystkie inne usługi standardowo świadczone przez ten rodzaj komunikacji:
Znajdziemy nawet oferty zapewniające... bezpieczeństwo alergikom (poprzez gruntowne pranie, detaling, ozonowanie, sterylizację, odgrzybianie itp.).
Ostróda to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, połączone kanałowym szlakiem wodnym z Elblągiem. W jego granicach leży kilka jezior, w tym Jezioro Drwęckie, nad którym umiejscowiona jest plaża miejska i bulwar, a wokół niego biegną szlaki turystyczne. W 1270 roku wybudowano w miejscu, gdzie dziś leży miasto, drewnianą strażnicę, potem rozbudowaną w zamek, przy którym powstała osada. Osada w 1329 roku dostała, z rąk komtura (późniejszego wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego Luthera von Braunschweiga), prawa miejskie – nadano jej także nazwę Osterode. Miał na to podobno wpływ także ów komtur, sam pochodzący z Osterode am Herz. W ciągu wieków Ostródę zajmowały wojska Władysława Jagiełły i Zygmunta Starego, niszczyli ją Tatarzy i Szwedzi, a w tutejszym zamku mieszkał ponad 2 miesiące Napoleon Bonaparte – nie omijała więc Ostródy historia przez duże H.
Miasto stoi zabytkami – jest tu kilka wartych zobaczenia obiektów sakralnych (najstarsza świątynia to kościół św. Dominika Savio, z XIV wieku, choć wiele razy przebudowywany i odbudowywany), słynne w regionie zespoły koszarowe z XIX i XX wieku, kamienice pochodzące z tego samego okresu (piękna secesyjna kamienica przy ul. Jana Pawła II), a przede wszystkim fragmenty murów obronnych i oczywiście zamek krzyżacki z XIV wieku, siedziba tutejszego komturstwa (zamek spaliła Armia Czerwona, już po zajęciu miasta, więc bez powodu, ale został odbudowany w latach 1974-96). Wielu gości zjawia się tu również na Ostróda Reggae Festival, największy polski festiwal związany z jamajskimi rytmami, organizowany od 2001 roku.
Miasto nie jest rozległe, taksówka w Ostródzie przyda się bardziej, jeśli jesteśmy turystami, aby dojechać do atrakcji leżących w jej pobliżu. Do takich zaliczyć można sanktuarium w Gietrzwałdzie (Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z początku XVI wieku), Dylewską Górę, przy której położone są pola Grunwaldu (a na nich amfiteatr, pomnik, muzeum, kamienna makieta bitwy), Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich (z roślinnością górską i... muflonami). Niewiele dalej jest do Olsztyna czy Morąga.